1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergiy2304 [10]
2 years ago
10

Please help me with this

Mathematics
1 answer:
STALIN [3.7K]2 years ago
4 0

Answer: none of these

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Whats the radical form of 4/-40
faltersainse [42]

Answer:

Step-by-step explanation:1

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a model doll house is 3.25 feet long. the real house is 30 yards long. what is the unit rate that describes the relationship of
DENIUS [597]

Answer:

27.7

Step-by-step explanation:

1 yard = 3 feet

30 yards x 3 feet = 90 feet

90/3.25 = 27.7

3 0
3 years ago
-26 - 4m = -2(2m + 13)
forsale [732]

We have to solve for m:

\begin{gathered} -26-4m=-2(2m+13) \\ -2(13+2m)=-2(2m+13) \\ -2=-2 \end{gathered}

m can take any value as this equation is an identity.

3 0
1 year ago
Say you want to buy x shirts which cost 2$ each and add tax which is $0.75. You have 13$ to make your purchase.
kobusy [5.1K]
EDIT: 
2x + 0.75 = 13
Add like terms
2x= 13-0.75
2x= 12.25
x= 12.25/2
x=6.125
You can buy 6 whole shirts with $0.25 left over

Hope this helps! A thanks/brainliest answer would be appreciated :)
3 0
2 years ago
The rectangle ABCD is translated to another rectangle A'B'C'D' using the transformation T: (x → x - 1, y → y - 2).
Vika [28.1K]
1,1 is your answer. just apply the rule to the set points
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can you do Nmb 1,2,3
    8·1 answer
  • At Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb. What is the unit rate (price per pound)? Please write your answer in th
    6·2 answers
  • Please helpppppppp meee​
    10·1 answer
  • A foundry produces circular utility access hatches​ (manhole covers). If 16 covers are produced in an 8minushour ​shift, the pro
    10·1 answer
  • Help me please and thank you
    11·1 answer
  • HELP PLEASE NEEDED !!
    5·1 answer
  • Please help with my algebra homework asap!!!
    9·2 answers
  • Am i right 50 points
    6·1 answer
  • 2.6 - c/0.2 = -15.9 find what c is
    8·1 answer
  • What is the answer 3x2-4=8
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!