1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
egoroff_w [7]
3 years ago
12

How much will you pay for 5 pounds of shrimp if the cost of 2 pounds of shrimp is $10.99

Mathematics
2 answers:
Zarrin [17]3 years ago
8 0
You will pay $27.50, but that is rounded at the end

kifflom [539]3 years ago
6 0
I believe it is $27.48<span />
You might be interested in
Simplify: 5x - 6y + 4x<br><br> x - 6y<br> 3xy<br> 9x - 6y
Lelu [443]

can you redo the question because i can't tell if the last the colums are answeres or the rest of the equation ..

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of a right triangular pyramid whose base is 5 meters on each side and whose altitude is 4 meters?
algol13

Answer: 10 for each side but in total is 20

Step-by-step explanation: u multiply 5 x 4 = 20 divided by 2 to get 10 meters and another is 4 divided by 2 is 2 x 5 is 10 meters times 2 is 20 total

7 0
3 years ago
Pairs of integers with a product of 48
LekaFEV [45]
(-2)(-24)
(-3)(-16)
(-4)(-12)
(-6)(-8)
-(-1)(-48)

1*48
2*24
3*16
4*12
6*8
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please explain how to solve such a mean and sneaky problem? Please?
Lelu [443]

Answer:

all real numbers

Step-by-step explanation:

simplify each side of the inequality

26 + 6b -- already fully simplified

2(3b + 4) → 6b + 8

26 + 6b ≥ 6b + 8

subtract 6b from both sides

26 ≥ 8

since this expression is true (26 is greater than 8), then the solution is all real numbers. any value could take the place of b because in the end, it will be canceled out by itself, resulting in 26 ≥ 8

4 0
3 years ago
Given an initial polynomial of x^2 + 2x, which polynomial needs to be added to it
Flauer [41]

Answer:

I wish i was in high school but 2 more years left for me so sorry i cant help :(

Step-by-step explanation:

:(

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Morgan bought a book for $13.73, which includes 6% tax. What was the original price of the book?
    11·1 answer
  • Suppose the population ofthe united states is about 230 million.Is this number closer to ten to the seventh power or ten to the
    9·1 answer
  • Simplify: (x8y3z−2)1/2
    12·2 answers
  • HELP PLZ ASAP I AM VERY CONFUSED!!
    9·2 answers
  • From least to greatest, what are the roots of the polynomial equation?
    5·2 answers
  • You earned $75 for working at a grocery store for 5 hours on a saturday. what is the unit rate,
    15·2 answers
  • • A neighborhood threw a fireworks celebration for the 4th of July. A bottle rocket was launched upward from the ground with an
    6·2 answers
  • Mary spent a total of $354.30 for a party. She spent $200.90 on food, plus an additional $30.68 for each hour of the party. How
    6·1 answer
  • Hint: Answer these two questions: 1. What number do you start with? 2. How do you get from one number to the next? Look at the s
    7·1 answer
  • The value of 3 1/3 + 2 1/2
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!