Answer:
T=(3)+A
Step-by-step explanation:
A is how many more
t is total
3 is how many cards he owns
hope this helped
The answer to 5 is A. And the answer to #6 is B. Here is why: So the cost for 6 pens is $2.34. So, you want to find the unit rate. The unit rate basically, in this case, would be how much on pen costs. So to find how much one pen costs you would divide 6 into $2.34. That would give you .39¢. Now to find out how much 20 pencils would cost you would multiply .39¢ by 20. This would give you $7.80. Do you see it now? I hope this could be helpful!
In order of missing boxes, 15 and 76
The answer would be 1.85+x=5.30
drSSSNSNSNSNSNSNSNSNSNSNSNSNSNSN