1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
djyliett [7]
2 years ago
8

0.0338 divided by 1.3

Mathematics
2 answers:
maxonik [38]2 years ago
7 0

0.0338 divided by 1.3 equals 0.026


Tju [1.3M]2 years ago
7 0
0.0338 divided by 1.3 = 0.026
You might be interested in
Cross multiply to get answer<br> x + 5/10 = 2x-3/15
Andreyy89

Once cross multiplied you end up with this:

15x+75=20x−30

Next subtract 20x from both sides.

15x+75−20x=20x−30−20x

−5x+75=−30 -----------> Answer

Now subtract 75 from both sides

−5x+75−75=−30−75

−5x=−105

Now divide by -5 on both sides.

-5/-5x = -105/-5

<h3 /><h3>x = 21 --------------> ANSWER</h3>
3 0
3 years ago
Combine like terms: <br>3a + 4b - 6b + 12 - 4
stepan [7]
The answer is 3a + 2b + 8
6 0
3 years ago
Can you help me pplsssssssssssss
kow [346]

Answer:The answer is A

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 3 times a square of an integer is added to 1 times the integer, the result is 2
jarptica [38.1K]
Let unknown integer be n.

So then your sentence would translate to 3n² + n = 2.

If you need to solve for n then we can move 2 to left side by subtract both sides by 2:

3n² + n - 2 = 0

Now you can factor:

3n² + 3n -2n - 2 = 0

3n( n + 1 ) - 2( n + 1 ) = 0

( 3n - 2 )( n + 1 ) = 0

3n - 2 = 0   OR   n + 1 = 0

3n = 2   OR   n = -1

n = 2/3   OR   n = -1


Final answer: n = 2/3   OR   n = -1
6 0
3 years ago
Hannah says that 2.11 is a rational number. Gus says that 2.11 is a repeating decimal. Who is correct and why?
shusha [124]

Answer

  • 2.11 is rational number Hannah is correct because it doesn't have 3 dots in the end if it is repeating decimal it will be (2.11.......
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A bead store has a sign that reads "10% off the regular price". If Janice wants to buy beads that regularly cost $6, how much wi
    6·2 answers
  • Which is true about the polynomial –3xy2 + 5x2y?
    12·2 answers
  • PLEAS HELP I WILL GIVE 10 POINTS
    8·1 answer
  • Solve the original equation 2+1/b+2=3b/b+2 by solving the proportion. The solutions are
    11·2 answers
  • BRAINLIEST WILL BE GIVEN: (25 pts) Hikers are traveling at 3 miles per hour. They leave camp and hike LaTeX: N64^\circ WN 64 ∘ W
    14·1 answer
  • A bag of 7 bouncy balls cost $9.80. What is the unit price?
    12·1 answer
  • What is the decimal equivalent to 5/8 inch
    13·1 answer
  • I give brainlilset nxgbkj,m.d/ed<br> q
    10·1 answer
  • Find the value of (1/32)^(1/5)​
    10·2 answers
  • (5x-1)(3x+2)(9x-4) simply
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!