1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iris [78.8K]
3 years ago
9

Which is correct?

Mathematics
2 answers:
emmainna [20.7K]3 years ago
8 0

Answer:

Wheres the problem?

Step-by-step explanation:

Bond [772]3 years ago
7 0
Correct answer would be C

Explanation:
0 goes into 6 0 times so that makes the equation correct. None of the other answers would be correct.

You might be interested in
Solve for x.<br><br> x/2= -5<br><br> x=5/2<br> x=-5/2<br> x=-10
NNADVOKAT [17]
X/2 × 2 = -5 × 2

x = -10
6 0
3 years ago
Write one problem using a dollar amount of $420 and a percent of 40%. Provide a solution to your problem. Please help I'm desper
luda_lava [24]
You could do :
Johnny was financing a limited editions Xbox One S. The price was $420 and he put down 40%. How much is left to be financed?
dp=420(40/100)=16800/100=168
then you would subtract 420-168 which would give you 252
;) good luck !!
3 0
2 years ago
A pound of rice crackers costs $2.88. Matthew purchased 1/4 pound of crackers. How much did he pay for crackers?
Rom4ik [11]
He payed 0.72 
First you take 2.88, then you multiply it by 1/4 or a simpler way would be to divide 2.88 by 4. The answer is $0.72
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
you bought a 7 notebooks at the school supply store cost $4.76 what is the unit rate explain how you determined your answer use
Contact [7]
You paid $4.76 total for 7 notebooks. To figure out how much each individual notebook cost, you divide the total cost by the number of things you bought, so Cost of One Notebook = Total Cost of Notebooks / Number of Notebooks = $4.76 / 7 = $0.68 This is the unit rate. To buy three notebooks, you just calculate the total cost of three notebooks at this price point, so Cost of Three Notebooks = Cost of One Notebook * 3 Notebo0ks = $0.68 * 3 = $2.04
6 0
2 years ago
6 times the sum of d and 9
aksik [14]

Answer:

6(d+9)

Step-by-step explanation:

learn algebraic language

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statement is true about the end behavior of the graphed function?
    12·1 answer
  • Tony wrote the following:
    12·1 answer
  • What is the inverse of this operation x-3
    12·1 answer
  • How much longer is the hypotenuse of the triangle than its shorter leg? Triangle A B C. Side A C is 6 feet and side C B is 8 fee
    6·2 answers
  • When multiplying 1,729 times 308, Clayton got a product of 53,253. Without
    12·1 answer
  • Part A: Factor x2b2 − xb2 − 6b2. Show your work.
    15·1 answer
  • What are the domain and range of the function f(x)= x4 - 2x2-4?
    6·2 answers
  • 1 2/3 divided by (-2 3/4)
    11·1 answer
  • How do you find the measure of each angle?
    14·1 answer
  • What is the median for the data shown below? Please help I will give Brainly!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!