1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Evgesh-ka [11]
2 years ago
7

Can someone get my schoolwork to 15% done

Mathematics
1 answer:
guapka [62]2 years ago
6 0

Answer:

whats the login :)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which pair of ratios is proportional? A. 5:7 and 25:35 B. 6:9 and 18:36 C. 9:18 and 16:36 D. 35:120 and 75:250
Agata [3.3K]
One way is to make into fracitons and simplify

A.5/7=25/35?
yes, true

B. 6/9=18/36?
no

C. 9/18=16/36?
no

D. 35/120=75/250?
no


another way is
if a/b=c/d, then (ad)/(bc)=1 or ad=bc


A is answer
6 0
2 years ago
PLSSS ANSWER JUST PUT THE NUMBER OF THE QUESTION THEN THE ANSWER PLS HELP ITS OVERDUE AND IM GONNA FAIL 7TH GRADE :(
yanalaym [24]

Answer:

11=  21

12= -12

13= -72

14= -1

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Keiko sold 3 less than three-fourths of his sister's sales. Which expression represents what Keiko sold?
lisov135 [29]

Answer: 3/4x - 3

Step-by-step explanation:

Let his sister's sale be represented by x.

Since we are informed that Keiko sold 3 less than three-fourths of his sister's sales, the expression that represents what Keiko sold will be:

= (3/4 × x) - 3

= 3/4x - 3

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A car rental company offers the following two plans for renting a car:
AveGali [126]

Answer:

181.818181...Miles

Step-by-step explanation:

50 = 30 + 11X

X = 181.81818181...

If you multiply 11 by 181.81 repeting you will get 20 and 30 + 20 = 50

So You would have to go 181.81 repeating miles for it to be equal

If you are rounding up it would be 182 miles to justify choosing plan B

3 0
2 years ago
Pleaseeeee helppppp!!!!! I have to turn this in...!!!
Sauron [17]
Hope this helps ---------

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find two consecutive positive even numbers
    15·1 answer
  • Emily buys a 4-quart bottle of juice for $1.44. What is the unit rate of the cost of the juice?
    7·2 answers
  • Help with this math
    13·1 answer
  • Michael has a set if 24 crayons. How many crayons has he left, after he gives 9 crayons to Emma and 5 crayons to Jerry?
    5·2 answers
  • Combine like terms to create an equivalent expression. 2/5m-4/5-3/5m
    5·1 answer
  • Paper lanterns are $3.50 each. Write
    14·1 answer
  • Yesterday, 7 friends planned their camping trip. they spent $9 per person to buy food for their trip. Write two equivalent expre
    15·2 answers
  • Who is kin to you?
    11·1 answer
  • HELPPPPPP (WORTH 20 POINTS)
    14·1 answer
  • What are the quartiles of the data
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!