1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Soloha48 [4]
3 years ago
13

Paula is shopping for a party.she finds a pack of 6 rolls of streamers for $4.50. What is the cost of one roll of streamers ?

Mathematics
1 answer:
Ne4ueva [31]3 years ago
3 0
6/4.5 = 1.33 All you need to do is 6 divided by 4.5
You might be interested in
Pls help me do absolute VALUE EQUATION<br><br> 3/4I8t-12I=6(t-1)
mrs_skeptik [129]
There is no solution
Distributive property
3/4 x 8t - 12 x 3/4=6 x t - 1 x 6
6t - 9=6t - 6
The 6t being on both sides makes the answer. No solution.
4 0
3 years ago
Some one please help
inna [77]

Answer:

i can't see the photo

Step-by-step explanation:

pleas send it again

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the measure of ABC?​
Kobotan [32]

Answer:

the answer to it is A. 75

4 0
3 years ago
Can somebody help me with this problem?
Dmitriy789 [7]
A=bh
A=53*47
A=<span>2491cm^2</span>
3 0
3 years ago
1) What do u mean by Trigonometry ?​
tankabanditka [31]

Step-by-step explanation:

Trigonometry, the branch of mathematics concerned with specific functions of angles and their application to calculations. There are six functions of an angle commonly used in trigonometry. Their names and abbreviations are sine (sin), cosine (cos), tangent (tan), cotangent (cot), secant (sec), and cosecant (csc).

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 25) A group of 35 people are going to run a
    8·1 answer
  • Least to greatest 0.5, 0.05, 5/8
    7·1 answer
  • HELP ASAP!!! PlEASE
    13·2 answers
  • What is the answer for this math?​
    15·1 answer
  • Shannon feeds her cat twice a day. In the morning, she feeds her cat one can of cat food. In the evening, she feeds her cat one
    6·2 answers
  • Mr. winter has 32 students in his class. he puts 6 student into each group. if Mr winter gives each group five pieces of chart p
    7·1 answer
  • 1) Simplify the following:
    11·1 answer
  • Please help me. this might be easy for some and after 2 answers I will give brainliest
    12·1 answer
  • Is the following equation linear or nonlinear?<br> 3x+5=17
    5·1 answer
  • What expression can be used to determine the cost of the buying and pounds of almonds $4.95 per pound and a half pounds of flour
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!