4/7 to a percent is about 57 percent.
He will have $13.5
Explanation:
I know I’m right, I hope you have a amazing day
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
Answer:
48.
Step-by-step explanation:
33 + 15 = 48.
You can check your answer by subtracting 48-15, which gives you 33.
Answer:
x=15
Step-by-step explanation: