1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitry [639]
3 years ago
7

What is 12 and 13 please help

Mathematics
1 answer:
Tanzania [10]3 years ago
5 0
12. 1500 cm² 
13. Monica forgot to multiply by 1/2 
The area of the fabric is 45 in²

Hope this helped!! (:
You might be interested in
What is the best estimate for 9/10 x 5/11?
xxMikexx [17]
9/22
i think  i didn't get what you meant by estimate
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to this ?(2p+4)+5(p-1)-(p+7)
kozerog [31]

(2p+4)+5(p-1)-(p+7)\\\\\text{use distributive property}\\\\2p+4+5p-5-p-7\\\\\text{simplify}\\\\(2p+5p-p)+(4-5-7)=6p-8

7 0
3 years ago
Giving brainliest, thanks, rating answer, and friending on Brianly profile immediately!
Stolb23 [73]

Answer:

The answer is 3054.8

Step-by-step explanation:

V = 4/3 × 22/7 × 9 × 9 × 9

V = 4 × 22/7 × 3 × 81

V = 4 × 22 × 243/7

V = 21384/7

V = 3054.8

Thus, The answer is 3054.8

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation and check your answer. If the answer is a fraction write it
Dmitry [639]
This is the start of it

6 0
2 years ago
PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs
tensa zangetsu [6.8K]

Answer

2.7 < x < 4.0

2.7, 4.0

8 0
2 years ago
Other questions:
  • What’s the value of x
    10·2 answers
  • If f(x)=6x-7 and g(x)-3x-8 what is f(g(6))
    6·1 answer
  • Is this a Function?​
    14·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • You go the grocery and purchase 13 boxes of chocolates. You also buy a game that costs $54.27. When you check out, the total cos
    14·1 answer
  • Caleb bought groceries and paid $1.60 in sales tax the sales tax rate is 2.5% what was the price of Caleb's groceries before tax
    10·1 answer
  • SOMEONE PLEASE PLEASE HELP PLEASE WHATS THE CORRECT ANSWER
    15·1 answer
  • Simplify the following expression (87x + 63y) - (6x + 32y)
    11·1 answer
  • WHY DOES NODBODY HELP ME PLZZ HELP
    15·2 answers
  • Betty has several of the standard six-sided dice that are common in many board games. If Betty rolls one of these dice, what is
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!