Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Is there choices ? I got 0.216
Answer:
The triangle is acute.
Step-by-step explanation:
This is because each side is less than 90 degrees which would make the angles acute which would make the whole triangle acute.
Answer:
I wish I could... T-T
Step-by-step explanation:
Answer:
idk bc it doesnt show
Step-by-step explanation:
put the answer in!!