1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serhud [2]
3 years ago
6

Rewrite 4 x 4 x 4 x 8 x 8 using exponents PLEASE ASAP ILL NAME BRAINLIEST AND 15 POINTS

Mathematics
2 answers:
Zanzabum3 years ago
4 0

Answer:

12

2

Step-by-step explanation:

4 × 4 × 4 × 8 x 8

Solution:

2 2 2 3 3 2+2+2+3+3

2 x 2 x 2 x 2 x 2 = 2

12

<u>2</u>

2 raised to the 12 power

Roman55 [17]3 years ago
3 0

Answer:

4^3 and 8^2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Again asap and sorry for the mess…
skelet666 [1.2K]

Answer:

185 shrubs

Step-by-step explanation:

ratio plant : 1% = 5 : 1%

if the percent of shrubs in the garden is 37%, according to my ratio. every 1% is 5 plants, therefore, 37% = 37 x 5 = 185

6 0
2 years ago
Hong made $105 for 5 hours of work. At the same rate, how much would he make for 11 hours of work? I need help plz thank you​
cupoosta [38]
105/5 = $21 per hour
21 * 11 = $231 for 11 hours
7 0
3 years ago
Share £180 in the ratio<br> 1:9
Schach [20]

Answer:

18:162

Step-by-step explanation:

1:9

1+9=10

(1×180)÷10= 18

(9×180)÷10=162

4 0
2 years ago
There is a 10% discount on all reusable water bottles this week. The regular price of a reusable water bottle is $20. Raul wants
Brilliant_brown [7]

Answer:$18

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
How many solutions are in 6-2(3-2x)=-4(3-x) ?
Daniel [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

there is no solution:

6-2(3-2x) = -4(3-x)

6-6+4x= -12+4x

4x= -12+4x

0=-12

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 3 tons of flower bed mulch cost $480, what is the price per pound?
    12·1 answer
  • Estimate the integral ∫6,0 x^2dx by the midpoint estimate, n = 6
    7·1 answer
  • Ann had
    8·1 answer
  • The singing competition started with 794 contestants. Now, only 247 contestants are still in the competition. How many contestan
    14·1 answer
  • Please help I’ll give brainliest
    9·2 answers
  • alA baker bought 4 gallons of icing to decorate cakes. He uses 4 1/2 cups of icing for completely Frost and decorate each cake.
    5·1 answer
  • What is 0.5 + -1 1/2
    11·1 answer
  • Boris's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A coffee costs Boris
    7·1 answer
  • Identify the transformation shown by the 2 lines on the graph as a dilation or translation.
    10·1 answer
  • A person is 2 meters tall casts a shadow 6 meters long. At the same time, a flagpole casts a shadow 24 meters long. How tall is
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!