1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
5

Need help, please answer!!!

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]3 years ago
7 0
Find urban know first
You might be interested in
Solve:
Delvig [45]

Answer:

D. x=12/11 or x=32/11.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Morgan started the year with 615 in the Bank Eunice saving $25 per week Kendall started with 975 and is spending $15 per week th
maw [93]
14.5 weeks        answer is 15 weeks

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me out ? it would help alot
Dafna1 [17]
The method that is not correct is brandon's method.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can anyone help me out with this?
Tom [10]

Answer:

4 + 13y

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of living last year went up 5​%. ​Fortunately, Alice Swanson got a 5​% raise in her salary from last year. This year sh
kompoz [17]

Answer:

49038.0952

Step-by-step explanation:

x+0.05x=51490

1.05x/1.05= 51490/1.05

x=49038.0952

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of e^ln7 x1<br> 7e<br> 7x<br> 7
    11·1 answer
  • What is the equivalent of 2/5 x 3/8
    10·1 answer
  • Devin drew a rectangle that is 4 inches by 9 inches. It has an area of 36 square inches and a perimeter of 26 inches.
    14·2 answers
  • What is the square root of 599
    10·2 answers
  • Simplify the expression below using laws of exponents.
    11·1 answer
  • U will see and plz help worth 34 points
    5·1 answer
  • Write the decimal as a percent. 0.0371 = %
    5·2 answers
  • A 10 ounce can of peaches cost $2.40 in a 25 ounce can of peaches cost $4.80 what is the unit price of the 25 ounce can of peach
    8·1 answer
  • 2 oranges and 3 lemons cost 64p 3 oranges and 4 lemons cot 89p whats the cost of an orange?
    7·1 answer
  • Mary and Julie both have a goal of raising $1000 for
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!