How do you find unit price? For example 25/500
2 answers:
Y divided by x or 500 divided by 25
To find the unit price,divide the price by the number of units.....
You might be interested in
Answer:
Blank 1: x
Blank 2: 1.5
Step-by-step explanation:
Answer:
22
Step-by-step explanation:
27-4+7-8=
23+7-8=
30-8=
22
Answer:
5400 mm
Step-by-step explanation:
Answer:
X= 7
Step-by-step explanation: