1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLga [1]
3 years ago
14

Can someone please help me with this

Mathematics
2 answers:
Dmitry [639]3 years ago
5 0
The answer is c

Explanation: it’s c because why can’t it be c because c is just amazing and we love c
REY [17]3 years ago
3 0
Your answer is C. $1.48
You might be interested in
What’s the answer to e (s+t)
kicyunya [14]

Answer:

e,s+t

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jose can read 7 pages of his book in5 minutes. at this rate, how long will it take him to read the entire 175-page book?
Lera25 [3.4K]
Since 7 pages could be in 5 min.
So time required by 1 page 5/7 min.
So time required by 175 pages =175×5/7=125 min.
= 2 hours and 5minutes
8 0
4 years ago
WILL GIVE THE BRAINIEST, THANKS, AND A 5 STAR RATING WITH 15 POINTS HELP ME PLZZ.
Alona [7]

Ermm, Don't you think it's 60?

Cause in my caculatons it's 60


5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Plss help it’s a test I’ll give 10 points
vodomira [7]

Answer:

Its the 3rd answer :)

<em>x = 26.94</em>

Step-by-step explanation:

<h2><em>This is because 25.5 + 1.44 = 26.94 :) (inverse operations ;))</em></h2>

<em />

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A family wants to rent a car to go on vacation. Company a charges $70.50 and $.50 per mile. Company B charges $35.50 and nine ce
Naddik [55]

Answer:

Company A is 1.99 times B.

Step-by-step explanation:

Company A charges:

A=70.50+0.50=\$71/mile  

Company B charges:

B=35.50+0.09=\$35.59/mile

We just need to divide A by B:

x=A/B=1.99

Therefore, company A is 1.99 times B.

I hope it helps you!

     

5 0
3 years ago
Other questions:
  • When adding matrix A to the additive identity matrix, the result is ____________.
    5·1 answer
  • Do you know when to choose an estimate or an exact amount?
    11·1 answer
  • Which set is more variable? How do you know?
    6·1 answer
  • What is 10 times as much as 900
    15·2 answers
  • What effect will replacing x with (x+7) have on the graph of the equation y=x^2?
    9·1 answer
  • what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​
    8·1 answer
  • Clayton used a combination of brown and white tiles on a kitchen floor. For every 2 dozen brown tiles, he uses 8 white tiles. Wh
    7·1 answer
  • Select the correct answer from each drop-down menu.
    11·1 answer
  • Brogan earns $5 per week. He can earn extra money by helping with chores. He earns $2 per chore, c. Look at each expression. Sel
    6·1 answer
  • What percent of 96 is 367​
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!