1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gekata [30.6K]
3 years ago
15

Which number has two lines of symmetry? 101 619 33 18

Mathematics
1 answer:
7nadin3 [17]3 years ago
4 0

33 in middle - and in between I

You might be interested in
(Help!!!!!PLEASE!!!!!) The circumference of circle A is four times the circumference of circle B. Which statement about the area
lyudmila [28]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
A train travels at a constant rate of 45 miles per hour.
givi [52]
A. d=45t
b. 112.5 miles. 112.5=45•2.5
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help 7th grade math ASAP
Nikolay [14]

Answer:

6

Step-by-step explanation: think of it this way. When you adding a positive to a negative, you simply taking the negative away from the positive. So in this case, you are subtracting 2 from 8 to get six. Or, its the difference between the positve and the negative!! Hope this helps!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is the better deal?
Reptile [31]

Answer:

The better deal is 10 cans of soda for $5.50

Step-by-step explanation:

  • 6 cans of soda for $3.60 means each can of soda is worth .60 cents
  • 4 cans of soda for $2.36 means each can of soda is worth .59 cents
  • 10 cans of soda for $5.50 means each can of soda is worth .55 cents

Therefore, 10 cans of soda for $5.50 is the best deal because you are getting the most cans of soda for the cheapest amount of money.

Hope this helped!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me please with this question?
lubasha [3.4K]
\frac{10}{7}=\frac{3}{x}
so x=2.1
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 7) An ice cream factory makes 240 quarts of ice cream in 5 hours. How many
    13·1 answer
  • $30 board game on sale for $20.10
    10·1 answer
  • Last month, Jim ate 4 strawberries. Finn ate 1/8 as many strawberries as Jim did. How many strawberries did Finn eat?
    12·2 answers
  • For the equation y = 3.5x and y= 25x + 40.50, x represent time in hours and y represents cost in dollars. Which equation is not
    7·1 answer
  • Five more than the quotient of a number and 4 is equal to 9
    14·2 answers
  • Im confused with Direct Variation can some help me?
    15·1 answer
  • Which of the following is solution set of 4x = y and 2x2 − y = 0? A. {(0.5, -0.5), (2, -8)} B. {(0, 0), (2, 8)} C. {(1.5, 2), (8
    12·1 answer
  • ezra uses his bank account to buy gasoline for his car 3 times. each time he buys gasoline, it costs $18.50
    5·1 answer
  • The surf instructor has an initial fee of $12 and charges $8 per hour for lessons, which is represented by the equation y = 8x +
    10·2 answers
  • 8. The high school graduating class of 2000 was 260 students. Five years later, the graduating class was 320 students. By 2010,
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!