1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nalin [4]
3 years ago
10

Consider the arithmetic sequence 13, 16, 19, 22, 25, ... What is the 60th term in the sequence?

Mathematics
2 answers:
Pavel [41]3 years ago
6 0

Answer:

180

Step-by-step explanation:

photoshop1234 [79]3 years ago
5 0

Answer:

180

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If a student answer 67 exam questions correctly out of 100,what fraction and what personage of question did the students answers
VikaD [51]

Answer:

A and D

Step-by-step explanation:

67 right out of 100 for the fraction and 67/100 = 67%

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store charges $56 for 5 pounds of crab meat. What is the unit price per pound of crab meat?
jeka57 [31]
The unit price is 11.2
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the perimeter of the quadrilateral?
olasank [31]

Answer:

24.6

Step-by-step explanation:

you multiply them all by two then add them together. :P

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Answer ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!
satela [25.4K]
Wrap me in plastic is a good one
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
CaHeK987 [17]

Answer:

14 miles

Step-by-step explanation:

make it into an equation 1.50x+3=24 then solve

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to Solve (3/4+1/2)
    14·1 answer
  • 40% of college students scored more than 70% on a math test. 120 students scored below that.
    13·1 answer
  • A different car can travel 30.5 miles for every gallon of gas used.
    11·2 answers
  • What is the realationship between the area of the scales ⚖️ used in pictures ?
    11·1 answer
  • A large cheese pizza costs 18 dollars.. Each topping you add on costs $1.50
    8·2 answers
  • write a ratio for the following word phrase. write fractions in lowest terms 20 inches to 7 ft. simplify ​
    14·1 answer
  • The angle measurements in the diagram are represented by the following expressions.
    12·1 answer
  • Please help fast!!!​
    11·1 answer
  • Sarah will take 8 algebra tests. On the first 7, Sarah's scores were 79, 86, 92, 89, 87, 80, and 82. What will Sarah need to sco
    6·1 answer
  • Pls help meeee the question is in the photo pls no links or fake answers pls answer both questions
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!