1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liono4ka [1.6K]
2 years ago
10

What is the percent of change from 5.2 to 9.4​

Mathematics
2 answers:
adelina 88 [10]2 years ago
8 0

Answer:

pretty sure it's 80.77%

dusya [7]2 years ago
8 0

Answer:  81%

Step-by-step explanation: 9.4-5.2=4.2 4.2/5.2=.81

You might be interested in
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow.
Fynjy0 [20]

Answer:

it is d

Step-by-step explanation:

i jusdt took the test

5 0
2 years ago
If the exchange rate is €1.20 to £1, how many pounds sterling would you get for €180?
Len [333]

Answer:

150 pounds

Step-by-step explanation:

1.20 euros = 1 pound

180 euros =  x pounds

Set up the proportion

1.20 Euros/1 pound = 180 Euros / x pound    Cross multiply

1.20*x = 1 * 180                                                 Combine

1.20 x = 180                                                      Divide by 1.2

x = 180 / 1.20

x = 150 pounds.

As a bonus, you might want to try and guess which is the stronger currency.

4 0
3 years ago
The manager of a grocery store wants to determine the average amount of money spent at his store as it compares to the average d
Nezavi [6.7K]

Answer:

The average spent at his store is of $37.60.

The average spent at his competitor's store is of $48.53.

Step-by-step explanation:

Average of a data set:

The mean of a data set is the sum of all values divided by the number of values.

His store:

15 orders.

Prices of: 41, 38, 19, 30, 21, 53, 34, 34, 37, 29, 50, 43, 57, 28, 50

The average is:

M = \frac{41 + 38 + 19 + 30 + 21 + 53 + 34 + 34 + 37 + 29 + 50 + 43 + 57 + 28 + 50}{15} = 37.6

The average spent at his store is of $37.60.

Store of the competitor:

15 orders

Prices of: 86, 15, 75, 40, 51, 60, 27, 45, 112, 7, 65, 31, 18, 27, 69

The average is:

M = \frac{86 + 15 + 75 + 40 + 51 + 60 + 27 + 45 + 112 + 7 + 65 + 31 + 18 + 27 + 69}{15} = 48.53

The average spent at his competitor's store is of $48.53.

8 0
3 years ago
Which right triangle’s unknown leg measure is StartRoot 43 EndRoot units? Assume the given length are in the same unit of measur
miv72 [106K]

Answer:

D is the Answer

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me plz!!! I would appreciate it ❤️
kolezko [41]

Answer:

25% because 75% receive anywhere between $10-$20. If 75% receive this amount than 25% don't.

Step-by-step explanation:

100% is the whole if you subtract 75% from 100% you get 25% left over. Hope this helps

7 0
2 years ago
Other questions:
  • I need help!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • . Diane made a design using a small square, a medium square, and a large square. She shaded the small square and the outer regio
    8·1 answer
  • 6x+12 = 4x -18 <br> please answer !!!!
    11·2 answers
  • Use phasor techniques to find an expression for i(t) expressed as a single cosine function, where i(t)=[250cos(377t+30∘)−150sin(
    10·1 answer
  • Y=5x+11; domain = {-4, -1, 0}
    9·1 answer
  • Doug can download new songs for $1.19 each. Write an equation to show how many songs he can download for $12.00
    15·2 answers
  • John drove 756 miles in 12 hours. At the same rate, how long would it take him to drive 315 miles?
    14·2 answers
  • Solve by factorising<br> x^{2} + 8x + 15 = 0
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ME ASAP!!!!!????
    9·1 answer
  • Plz plz plz help <br> I’ll give brainliest to first correct answer!<br><br> Graph y=2/3x
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!