Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
ANSWER: no
EXPLAIN: because a proportional relationship graph would have a straight line running through the origin
Answer:
9
Step-by-step explanation:
Answer:
F(x)=x^2
Step-by-step explanation: