1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natta225 [31]
3 years ago
9

Can anyone help me please I’ll mark u as brainliest

Mathematics
1 answer:
cricket20 [7]3 years ago
5 0

Answer:

THE ANSWER TO THIS MT FRIEND IS B ) PLZ MARK BRAINLIEST HOPE YOU  HAVE A GOOD DAY

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The cost of bananas is 2.40 for 5 pounds, what is the price per pound?​
lesya692 [45]

Answer:

$0.48

Step-by-step explanation:

$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Does this graph represent a proportional relationship?<br> Explain.
Ugo [173]
ANSWER: no

EXPLAIN: because a proportional relationship graph would have a straight line running through the origin
4 0
3 years ago
15-12 + 4(3) =<br> 15-12-12<br> 15-1<br> 14
MissTica

Answer:

9

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
An artist spends a total of $150 on the supplies needed to create the paintings, p, and drawings, d, he plans to sell. Choose th
Llana [10]

Answer:

The answer is both (A) and (B)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is the quadratic parent function?
kipiarov [429]

Answer:

F(x)=x^2

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Other questions:
  • 5 students sharing 4 bags of popcorn equally
    5·2 answers
  • Find the domain of the function
    5·1 answer
  • What's the size of 2ABC shown in the above figure?
    6·1 answer
  • Given the function k(t)=2t−1: a. Evaluate k(2). b. Solve(k)=7.
    5·1 answer
  • Name two integers whose product is negative.
    12·1 answer
  • Need the answer ASAP, I don't really understand how to do it.
    11·1 answer
  • At the grocery store, Alan can buy 4 cans of soup for $2. At the warehouse store the same soup costs $5.76 for 12 cans, which pl
    14·1 answer
  • 2(5x-9) = 11x-3 find m
    7·1 answer
  • Find the area of figure ABCDE if angles A, B, and C are right triangle
    14·1 answer
  • Mrs.Peterson dropped a ball from the top of a tower. At the same time, her son, Drake, launches a rocket from a different level
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!