Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071
Divide by total cost of wall paper
1,071/771.25 = $1.38 per square foot
Step-by-step explanation:
8 goes in the place of thousands
5 goes in the place of hundred thousands
And 1 goes in the place of ten thousands
Answer:
respuesta el joven tiene 15 y el padre 30
Answer:
this q is on quizizz
Step-by-step explanation:
30÷5=6
4×5=20
for every 30 green lights there are 20 white lights