1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svetlana [45]
3 years ago
13

Write each rate as a unit rate 44pints in 4 quarter

Mathematics
1 answer:
nikklg [1K]3 years ago
7 0
That's a dollar n 44 cents Ik that's right
You might be interested in
A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?
Hoochie [10]
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
6 0
3 years ago
You buy a hat for $12 and give the cashier a $20 bill. How much change do you receive? An expression is . The change received is
Art [367]

Answer:

8 dollars the cashier owes you

7 0
3 years ago
Solve y=10x^3 + 5.5x^2 - 58.50x + 45.00
WITCHER [35]

Answer:

  x ∈ {-3, 1.2, 1.25}

Step-by-step explanation:

"Solve" is non-specific as to the solution required. We assume you want the x-intercepts.

A graph shows the zeros to be ...

  • x = -3
  • x = 1.2
  • x = 1.25

The equation can be factored as ...

  y = (1/2)(x +3)(4x -5)(5x -6)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ava bought 7.73 pounds of fruit for a class party. the class ate 3.59 pounds of the fruit. how much fruit is left?
dem82 [27]

Ava bought 7.73 pounds of fruit for a class party , class ate 3.59 pounds fruits then 4.14 pounds fruit left after party.

How can we find how much fruit is left after party ?

Ava bought =7.73 pounds fruit

ate by class =3.59 pounds fruit

fruit left after party = total fruit -fruit ate by class

                                = 7.73-3.59\\=4.14

So 4.14 pound fruit is left .

Learn more about the fruit left here :

brainly.com/question/28048819

#SPJ4

6 0
2 years ago
Use the Distributive Property to expand 6(-4x + 3y).​
Anna11 [10]

Answer:

-24x + 18y

Step-by-step explanation:

6 x -4x = -24x

6 x 3y = 18y

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A website had 825140 hits last month what is the value of the 8 in 826140?
    11·1 answer
  • I will give brainly!!!!
    9·2 answers
  • The population, P(t), of China, in billions, can be approximated by1 P(t)=1.394(1.006)t, where t is the number of years since th
    15·1 answer
  • Statistics would not be useful if they were not presented with 100% certainty. T/F
    15·1 answer
  • What is the fraction of students that are girls at the bar-b-que, there are 40 boys and 60 girls
    6·1 answer
  • Sarah bought a bike that costs $260. She a coupon that was worth $55 off the cost of any bike. Use the expression $260 + (-55) t
    5·1 answer
  • I NEED HELP ASAP!!! MIGHT MARK BRAINLIEST
    14·2 answers
  • Together, two apples have 1/5 gram of fat. How many apples have a total of 4 grams of fat?
    5·1 answer
  • Help meh please anyone
    10·1 answer
  • £200 is divided between Peter, Angad & Nick so that Peter gets twice as much as Angad, and Angad gets three times as much as
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!