Total cost is $38.16
Multiply 36 by 0.06 (2.16)
Add 2.16 to 36 (38.16)
Answer:
Step-by-step explanation:
3
Answer:first one
Step-by-step explanation:
The answer is 3.10 because the 4 is in the hundredths place and if it’s 5 or more it would be 3.20 but in this case it’s lower than 5 so it would be 3.10
Depends on how much people want there too be cooking books