Divide total price by quantity:
15.60 / 6 = 2.60
Unit price = $2.60
Answer:
30 days
Step-by-step explanation:
you earn 10 vacation days a year, multiply that by 3 to get 30 days in 3 years
If you have any questions, leave them in the comments and i will try to answer them, if this helped, pls give brainly
Hey!
------------------------------------------------
Answers:
B-B-A-B
A-B-B-B
------------------------------------------------
Explanation:
We assume that the winner is from a private school (B). As we look at the options we can see that there are two options that show B at least 3 times in the span.
------------------------------------------------
Hope This Helped! Good Luck!
<h2><u>DISTRIBUTIVE PROPERTY</u></h2>
The distributive property indicates that multiplying a number by the sum of two addends is equal to multiplying each addend individually by the number and then adding the products together.
In general terms:
<h3>m(n + p) = mn + mp</h3>
<u>In this exercise</u>:
Let's apply the distributive property:



<h3><u>Answer</u>: 6w - 10y</h3>
The Answer is B Because 50 x 3 = 150... Weird Pic thou