Answer:
hmmm...
Step-by-step explanation:
This looks like...
"jnxxmppoihuueitsdehbxexdnjussheyetyyuuhggfffwspiritualdjjdmsmmsmyra."
YES!
(lol)
Answer:
c. you reject a null hypothesis that is true
Step-by-step explanation:
We need to remember the following concepts
Error type I: Is an error associated to the probability of reject a null hypothesis when it is actually true
Error type II: Is an error associated of not rejecting a null hypothesis when the alternative hypothesis is the true
And the best answer for this case would be:
c. you reject a null hypothesis that is true
Just divide the price by the amount bought.
7.96÷5
Which equals 1.592. So round that to 1.59.
The unit price is $1.58 per pound.
Hope I helped!
So if you have to pay 55 out front and then continue to pay 19.50 monthly the equation will look like this:
19.50*m + 55 = x
(M stands for month)
She has 250 dollars to spend so add that in for x
<span>19.50*m + 55 = 250.
Use inverse operations.
250-55 and 55-55
19.50*m = 195
195/19.50 and 19.50/19,50
m=10
Your answer is 10</span>
Area of rectangles = Length x width.
Area of triangles = 1/2 x base x height.
1 face is 12 x 10 = 120 square units
1 face is 12 x 8 = 96 square units
1 face is 12 x 6 = 72 square units
And 2 faces are 1/2 x 8 x 6 = 24 square units
Answers are 24 , 72 and 96 square units.