Answer:
Step-by-step explanation: For example, if a 12 ounce can of corn costs 55 cents the rate is 55 cents for 12 ounces. The first term in ratio is measured in cents the second term in ounces
The answer of the question is 140. hope i help you ;)
Answer:
for q4 it 3 but q5 ibk.. .............