Annie paid $7.98 for a six-pack of bottled iced tea. What is the unit price for the iced tea.
1 answer:
Answer:
1.33
Step-by-step explanation:
7.98 divided by 6 = 1.33
6 goes into 7 once then 7-6= 1 bring down the 9. 6 goes in 19 3 times 19-18=1 bring the 8 down then 6 goes into 18 3 times.
You might be interested in
Answer:
y=10
Step-by-step explanation:
= (x^18y^24)/(x^2y^2)
Simplified = x^16y^22
The last answer is correct (x^16y^22)
30+5y_>4x
5y_>4x-30
The answer is: y_>(4/5)x-6
Answer:
eq.1 is x + y = 24
eq.2 is x - y =2
part c is
13 + 11= 24
and
13 - 11 =2