Answer:
AAS, the two equal angles, the two right triangles, and the shared side
Step-by-step explanation:
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
18 days. It is the least common denominator of the two numbers.
Answer:
Option B, random sample
That should be the answer