Answer: the answer is 2
Step-by-step explanation:
Answer:
The two 50ml bottles
Step-by-step explanation:
(I will be using the $ but just change the sign to the euros)
$55/80ml= .68 per ml
45+22.5= $67.5
67.5/100 is about $.67
Therefor the two 50ml bottles is cheaper per ML and you get more product
So, using our given information, we have a line of the equation

, or

. Plugging in our value 9 for

, we get

.
j=3