1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Damm [24]
3 years ago
8

Javier used chalk to draw some shapes on the playground.

Mathematics
1 answer:
Anna007 [38]3 years ago
6 0

Step-by-step explanation:

option D is answer coz parallelograms and rectangles have the angle greater than 90°……

You might be interested in
it took Bob 55 minutes to clean the garbage. How many seconds did it take bob?there are 60 seconds in one minute please help me
defon

Answer:

3,300 sec

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which rule can be used to find the output numbers in this table
jekas [21]
An input-output table, like the one shown below, can be used to represent a function. Each pair of numbers in the table is related by the same function rule. That rule is multiply each input number
6 0
2 years ago
A 32 oz bottle of water costs $1.92. What is the cost per ounce?
krok68 [10]
Answer is D. As price of 32 oz bottle is $1.92 so to find the price of 1 oz, we will divide $1.92 by 32. 1.92/32 = 0.06 So our answer will be 0.06$ per oz
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Victor is having a hard time deciding which vehicle
Oksi-84 [34.3K]

Step-by-step explanation:

Where's The Word Problem ? And Who Is Victor ?

8 0
2 years ago
What is this sum about like 3×3 what is that pls tell me
mars1129 [50]
3x3=9


hope this helps
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone please help me with this?
    14·1 answer
  • chad buys peanuts in 2-pound bags.He repackages them into bags that hold 5/6 pound of peanuts.How many 2-pound bags of peanuts s
    13·1 answer
  • How do you determine which place value to use when estimating products?
    11·1 answer
  • Helpppp. I don’t understand
    9·1 answer
  • Select the correct answer.<br>What is the value of x in the figure​
    6·1 answer
  • How can you figure out what 4/7 divided by 8/15 is
    13·1 answer
  • Which expression is equivalent to (-6+7)(-4)
    7·2 answers
  • The radius of a sphere is 12 units. Find the volume of the sphere. Write your answer in terms of pi.
    15·1 answer
  • Assume y=5x and dx/dt = 2 find dy/dt
    9·1 answer
  • Solve y = x + 8 for x.<br> x= y + 8<br> x=y - 8<br> x= -y + 8<br> x = -y - 8
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!