Answer:
10inchs
Step-by-step explanation:
sana makatulong
Answer:
Subset is part of set which is obtained from Universal set.
Step-by-step explanation:
Like for example :-
A - ( 1,2,3,4,5,6,7,8)
And B - ( 1,2 , 3)
So we can say B is subset of A.
Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
The table in Part A represents y as a function of x. This means that the value of Y is dependent on the value of X. The table can be represented by an equation that describes the relation of X and Y:

or

By substituting any value of X, you get a specific value of Y based from the given relationship, thus Y is a function of X.
For Part B, the value of f(150) is $470 and it represents the total cost for borrowing a rowboat for 150 hours. By substituting the value of x = 150 into the function, you get the total cost:
Answer:
Just google "fixcron dark ocb" and thank me later
Step-by-step explanation: