Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Thé transformation is that the function moved 6 units down
Answer:
000
Step-by-step explanation:
000
Answer:
6 and 11
Step-by-step explanation:
n1 = n + 5
ns^2 = 3 + 3nb
6^2 = 3 + 3(11)
36 = 3 + 33
11 = 6 + 5