1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iragen [17]
2 years ago
6

Hurry Please! Which of the following shows the extraneous solution to the logarithmic equation?

Mathematics
1 answer:
Eduardwww [97]2 years ago
5 0

Answer:

the third circle.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve each equation <br>19. <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B2%7D%5E%7Bx%20%3D%2016%7D%20" id="TexFormula1" title=" {
Natasha2012 [34]
How many 2 s are in 16.
4


X=4
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me asap.
Makovka662 [10]

The first one is the answer you're looking for

6 0
3 years ago
Help please ! I’m stuck
Troyanec [42]
Y=1x-10 (sorry I could be wrong)
4 0
2 years ago
Trever was 36 years old five years ago. How old is he now?
Komok [63]
He’s 41 now
just add 5 to his age
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
True or false please help
GarryVolchara [31]
True because if you did 180°-270° it would be in quadrant 3 or it could be on quadrant 2 because quadrant 2 is 90-180
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The manager of fast food restaurant collected data to study the relationship between the number of employees working registers a
    12·1 answer
  • What time is 43 minutes before 9:10 A.M.?
    15·2 answers
  • What mixed number is equal to 22/7
    11·2 answers
  • Mrs. Hartill drove 3.1 miles to the grocery store, then 4.25 miles to the salon, and 10.8 miles to her sons house. How many mile
    10·2 answers
  • Select the correct answer.
    7·1 answer
  • What is the solution to x 4 + 4x 3 ≤ 12x 2?
    13·2 answers
  • When x=1, find the value of y<br><br> 1) -3<br> 2) -1<br> 3)1<br> 4)-4
    6·1 answer
  • When completely factored, 8x + 2y - 4
    10·1 answer
  • if 36 cookies cost $4.00 what is the unit rate in cookies per dollar. Using the same information what is the unit rate for 1 coo
    9·1 answer
  • I NEED HELP PLSSS GEOMETRY
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!