1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OverLord2011 [107]
3 years ago
6

Someone help me!!!

Mathematics
2 answers:
VLD [36.1K]3 years ago
8 0

Answer:

4 pack priced at £2.04 is the better pack

Step-by-step explanation:

2.04/4=£0.51 per roll

4.68/9=£0.52 per roll

Hunter-Best [27]3 years ago
8 0

I think the 9pack is better

I hope it was helpful to you

You might be interested in
How can you be sure you've used the properties of operations correctly to form an expression that is equivalent to the original
oee [108]
Im not sure about this one
8 0
3 years ago
21. Jim loves nuts. He plans to spend at most $24 to buy cashews and peanuts for after work
FinnZ [79.3K]

He can buy 5 of the $3 nut and 1 of the $5 nuts.

5x3=15

5x1=5

15+5=20 and that’s less than 24.

So Jim can use $20 to buy the $3 one 5 times and the $5 one 1 time.

4 0
3 years ago
Cuántos dólares se necesitan para comprar Venezuela pregunta seria
Nata [24]

Answer:

About $150 billion US dollars to buy Venezuela

Step-by-step explanation:

It's a big place

3 0
3 years ago
What is the value of 3.2n when n=5
Lady bird [3.3K]
3.2n=3.2*5

3.2*5=16 the answer is 16

Hope this helps, have a great day!! 

:)
7 0
3 years ago
dressmaker had had 27 and yards of fabric if she want to make 5 dresses using the same amount how much could be used for each dr
expeople1 [14]
5.4 yards for each dress. This number lies between 5 and 6
8 0
4 years ago
Other questions:
  • How do I solve this equation for x?
    9·1 answer
  • Help ASAP please please
    9·1 answer
  • What is the quotient of a number and 4 is at most 5
    15·2 answers
  • Find an equation for the nth term of the arithmetic sequence. 9, 11, 13, 15, ...
    15·1 answer
  • I have two questions about math. Here they are:
    15·1 answer
  • D=5, a10=48. find a45
    9·1 answer
  • Mrs. Alexander wants to make a rectangular quilt that will have an area of 80 square feet. So far, she has made 16 squares for t
    7·1 answer
  • Help!!!!!!!!
    7·2 answers
  • There is 40% decreased in price on a sale it is further decreased by 5%,find the total decreased percentage.
    7·1 answer
  • Find the area. Simplify your answer.<br> X+4<br> 2x
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!