1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hjlf
3 years ago
15

Jose will travel 268 km with his family this weekend. How many miles will he travel? Round to the nearest hundredth.

Mathematics
1 answer:
Vinil7 [7]3 years ago
8 0
I think its 200 as if you convert to miles it's 166.527 and rounded to nearest hundredth is 200
You might be interested in
Please help!!! Brainliest?
Elena L [17]
I think the answer is b i hope this helps
7 0
3 years ago
If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price per pound
djverab [1.8K]
Simply divide $10 by 4.5 to get the answer $2.22 per pound (actually the 2's keep repeating.  
I guess the store might charge $2.23 since some will round any overage to the next penny.
3 0
3 years ago
A store offers packing and mailing services to customers. The cost of shipping a box is a combination of a flat packing fee
Elanso [62]

Answer:

f(x) = 2.25x + 5 is the answer

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
If one angle of a linear pair is obtuse, then the other is?
AnnZ [28]
Acute is the answer ..........
4 0
3 years ago
Is (2, 1) a solution to this system of inequalities?<br><br> 3x + 7y ≥ 13<br> 2x + y &lt; 5
Gnoma [55]

Answer:

Pay attention in class

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify (square root of 2)(cube root of 2)
    9·1 answer
  • Multiply. Please help ASAP!<br> ( -2/3 )( 1/6 )
    12·2 answers
  • How do i solve for b in this equation <br> -1=-1/2x4+b
    6·1 answer
  • Hannah is at the supermarket to buy carrots and potatoes. If she buys 2 pounds of carrots and 3 pounds of potatoes, it will cost
    15·1 answer
  • TO DETERMINE THE AMOUNT OF WRAPPING PAPER NEEDED FOR A RECTANGULAR BOX, RYAN FINDS THE SURFACE AREA OF THE BOX. HOW MUCH WRAPPIN
    6·1 answer
  • Please help.<br> Algebra.
    14·2 answers
  • A tent rental company charges a mandatory $125 setup fee and a $90 hourly rental fee. Which of the following equations can be us
    9·2 answers
  • Use the quadratic formula to find the roots of 4x 2 − 3 = x 2 − 5x − 4
    10·1 answer
  • Jaxson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $2.91
    14·1 answer
  • 4x^2 - y^2 - 2x- y<br><br> Factorise each of the following expressions completely
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!