1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lorasvet [3.4K]
2 years ago
9

What is the equation of the function that is graphed as line a?

Mathematics
1 answer:
eduard2 years ago
4 0

Answer:

its the second  one

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A square room in Amber's home has an area of 128 square feet. Which is the best estimate of one side length of the room?
Nitella [24]
A best estimate would be 32
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If an impulse travels 100 m/s, about how long will it take the impulse to travel 10 meters?
PtichkaEL [24]

Answer:

0.1 seconds

Step-by-step explanation:

10/100=0.1

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The table shown below represents a function. Which of the following values could not be used to complete the table?
skad [1K]

Answer:

may be

15 is the answer

hope it help uh

4 0
3 years ago
Nick, Sarah and Gavyn share some sweets in the ratio 2:1:1. Nick gets 32 sweets. How many sweets are there altogether?
nikdorinn [45]
34.11 hope it’s right
4 0
2 years ago
Will give brainliest! 3. What is the value of x? Please tell me how to solve these :(
o-na [289]
2.5 answer answer not sure not sure not sure I can't remember
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the measure of the smaller angle in the figure
    7·1 answer
  • Given that BCA = 15° and mangle DCE = 38°, find ACE.
    5·1 answer
  • How to find out how many number combinations if numbers cannot repeat?
    7·1 answer
  • HELP ME!!!! I WILL GIVE YOU BRAINLIEST IF YOU GIVE ME THE ANSWER TO THIS!!!!
    7·2 answers
  • What is the answer to this question -4(8)
    10·2 answers
  • 80/91 + 5/9 in fraction pls
    5·2 answers
  • Can you please please help me.
    8·2 answers
  • Amy had $28 dollar’s to spend on school supplies. After buying 7 pens, she had $20.30 left. How much did each pen cost including
    15·2 answers
  • 7th grade math help me pleasee
    7·1 answer
  • The Empire State Building is just over 1,450 feet tall. In anticipation of visiting this landmark on your vacation, you create a
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!