1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harlamova29_29 [7]
3 years ago
13

Which is not an equation of the line going through (3, -6) and (1, 2)

Mathematics
1 answer:
mixas84 [53]3 years ago
7 0
The equation is not going to make sence
You might be interested in
Georgina’s bank account has a current balance of -$25.50. If she deposits $120 into the account each month, how much money will
Sav [38]

Answer:

$454.5

Step-by-step explanation:

Current balance: -$25.50

Initial deposit: $120

Total deposit: $120 * 4 months = $480

Total balance: -$25.50 + $480 = $454.50

6 0
2 years ago
15,000 feet to kilometers
KIM [24]
4.572 kilometers is the answer.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Express as a ratio in whole numbers 1/2 : 1/4 : 1/12
Gelneren [198K]

Answer:

6 : 3 : 1

Step-by-step explanation:

Given

\frac{1}{2} : \frac{1}{4} : \frac{1}{12} ( multiply each part by 12 , the LCM of 2, 3, 12 to clear the fractions )

= 6 : 3 : 1

7 0
3 years ago
A 16-fluid ounce bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
gtnhenbr [62]
2/16
1/8
0.125/ fluid ounce
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Compare these fractions by filling in the blank with the appropriate sign. 35 _____ 56
BartSMP [9]

Answer:

35 < 56.

  • <em>56 is greater than 35.</em>

<u><em>I hope this helped at all.</em></u>

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve the equation<br> (k-1)^3/2 -3 =61
    12·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B40a%7D%5E%7B2%7D%20%20%2B%2020a%20-%2030%20%3D%20%28%20-%201%29%28%20%20%7B15a%7D%5E%7B3
    10·1 answer
  • A × 60=120 what does the a represent
    14·2 answers
  • −7x−9 from -4x^2+3x-5−4x <br> 2<br> +3x−5.
    5·1 answer
  • BRAINLIEST IF CORRECT
    11·2 answers
  • A new car is purchased for \$14,000$14,000 and over time its value depreciates by one half every 4 years. How long, to the neare
    11·2 answers
  • PB_WITH_FSA_DIAG_6825_OL_FY21
    14·1 answer
  • M+9=2<br> find out what m=
    9·1 answer
  • Pls help ASAP I’ll give brainliest
    11·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=1%2B2x%3D4x%2B9" id="TexFormula1" title="1+2x=4x+9" alt="1+2x=4x+9" align="absmiddle" class="l
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!