1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeeva-Olga [200]
3 years ago
13

First 1 i got the answer but i want the 2

Mathematics
1 answer:
Musya8 [376]3 years ago
3 0
Bro
Look
At
The
Photo
Attached

You might be interested in
SOMEBODY PLEASE HELP ME PICTURE INCLUDED
Maslowich
To find the value of y for the given value of x, just replace the x in the equation with 9, which is the given value of x.

y = 1 - 2x

Replace x with 9

y = 1 - 2(9)

2 times 9 is 18

y = 1 - 18

Simplify

y = - 17

That's your answer.

Have an awesome day! :)
8 0
4 years ago
Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. Which is the bet
natima [27]
If we take 4/5=80 cent each and when we take 9/25=36 cents a piece so the store is a better deal
3 0
3 years ago
Identify the function shown in this graph. 4 3 10 1 -5 4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 -2 -5
eduard

Answer: sry for a late answer but it is D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Sam has 100 feet of fencing. Does he have enough fencing to enclose a circular region whose area is 630 square feet? Show work!
slavikrds [6]
A=pi(radius^2)
630/3.14=200.64
radius=14.16 feet
C=2(pi)(radius)
=3.14(2)(14.16)
=6.28(14.16)
C=88.92
88.92<100
Yes! He has enough fencing to enclose the circular area.
6 0
4 years ago
How much can Sophia spend on party favors
Fantom [35]
Think about you have a pizza. you have 6 people and a total of 12 slices. How many can each person get? 2. 

This is the same thing. $2.47 divided by 6 people = $0.46 cents each
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Any help please asap!!!
    15·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP ME WITH QUESTION 3. PLEASE SHOW YOUR WORK
    7·1 answer
  • PLEASE PLEASE PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST
    15·1 answer
  • Which two expressions are equivalent?
    12·1 answer
  • This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?
    11·1 answer
  • Please help asap! xoxo
    9·1 answer
  • Twenty more than twice a number of x
    5·1 answer
  • Least to greatest 3.2,3.02,3.002,3.03,3.032
    11·1 answer
  • Please help i dont get thissss!!!
    11·1 answer
  • What is 2 1/5+3 1/2 the answer
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!