1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allochka39001 [22]
3 years ago
14

80% of the students in 4-6 building at LVA are virtual.If we have 1200 students TOTAL in the 4-6 building, how many students are

virtual?
Mathematics
1 answer:
wariber [46]3 years ago
7 0
960 students are virtual !
You might be interested in
Mr. Cipalla bought 5 pounds of clay for an art project. He paid $35.35 for clay. What is the unit price per pound of the clay he
Marrrta [24]

Answer:

$7.07

Step-by-step explanation:

35.35/5=7.07

3 0
3 years ago
What is the value of x?
Usimov [2.4K]

Answer:

All angles in a triangle sum up to 180 degrees.

So, 63+71+x=180 degrees.

You add like terms: 134, and then add x.

134+x=180 degrees.

Minus x from both sides.

180-134=x.

What do you think x is?

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me plz !!!!!!!!!!!!!!!!!
trapecia [35]

Answer:

the answer should be 54.6 grams

7 0
3 years ago
Solve the system of linear equations and show your work.<br> −8x+5y=26<br> 9x−3y=−3
maks197457 [2]
X is 7 and y is 2 I am pretty sure
6 0
3 years ago
without using a calculator decide which option is better value for money: 300g Jelly beans $5.80 or 500g Jelly beans $9.90
yarga [219]

Answer:

500g Jelly beans $9.90

Step-by-step explanation:

To know the values.

Let's know how much a gram will cost in each case

300g Jelly beans $5.80

1g = 5.8/300

1 g = 0.01933

500g Jelly beans $9.90

1g = 9.9/500

1g =0.0198

It's obvious that the second one has more value placed on it as it cost more per gram

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 2/3(x-2)=-2<br>how would I solve this ​
    7·1 answer
  • What is 0.7 divided by 792
    13·2 answers
  • Adding and subtracting complex numbers question
    9·1 answer
  • I need help for number three
    10·1 answer
  • Coordinates of England
    9·1 answer
  • Willa says the slope of the graph is - 3. What error did
    11·1 answer
  • Need help solving this precalculus question. Will mark brainliest
    7·1 answer
  • I don’t know how to solve it please help
    13·1 answer
  • Write a ratio for the following description: Kaleel made three times as many baskets as John during a basketball practice.
    10·1 answer
  • Free
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!