Answer:
$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee
Answer:
Since I figure you don't need this answer anymore, I'm just using it for free pts
Step-by-step explanation:
Answer:
-6
Step-by-step explanation:
r = 9, b = 5, g = -6
Plug these values into (r + b - 8)(b + g)
[(9) + (5) - 8]*[(5) + (-6)]
Combine like terms in the brackets
[6]*[-1]
6 times -1 equals -6, so that is your answer
Answer:
i can help you one sec
Step-by-step explanation: