3 pounds would cost $6.75
$4.50/2 = $2.25 per pound
$2.25 x 3 = $6.75
Answer:A
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Given


Required
Function from K to F
This implies that, we calculate F(k)
Given that:

Substitute c(k) for c

Substitute: 

Hence:

It landed on red 102 times out of 300 spins
that is 102/300 which can reduce to 17/50 as a fraction
17/50 = 0.34 as a decimal