1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MaRussiya [10]
2 years ago
14

PLEASE HELP ASAP!!! which one???

Mathematics
1 answer:
Mice21 [21]2 years ago
8 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Raymond just got done jumping at Super Bounce Trampoline Center. The total cost of his session was $43.25 He had to pay a $7 ent
Travka [436]

Answer:

the number of the minutes 29

Step-by-step explanation:

because the if we take the cost from the session it will be 36.25 and divide by 1.25 because it takes every minute 1.25 so it will be 29

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do you solve 6x-2(x-3)
nevsk [136]

Answer:

0.629  or 0.795

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Plz plz plz will give bianleast plz hlpe
tester [92]
60, 60 and 60 degrees

There are two criteria: the angles have to all be equal and they have to add up to 180 degrees. This answer satisfies both criteria.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A grapefruit weighs 0.25 kilograms a lemon weighs 0.24 times as much as the grapefruit how many kilograms did the lemon weigh
lesantik [10]

Answer:

The lemon weighs 0.06 kilograms.

Step-by-step explanation:

0.25*0.24=0.06

4 0
3 years ago
during the 2011 season, a quarterback passed for 302 yards per game. he played in all 16 regular season games that year. how man
MariettaO [177]
302 times 16 because he passed 302 yards for every game 4832
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Are same side interior angles congruent?
    11·2 answers
  • Does anyone know what the fraction 5/9 is in decimal form?
    10·1 answer
  • Susan earned $75 for watching her neighbor's dog for 5 days. How much did Susan make in one day
    7·2 answers
  • Savings account A and savings account B both offer APRs of 4%, but savings account A compounds interest semiannually, while savi
    11·2 answers
  • What decimal is equivalent to 9/100
    8·2 answers
  • It costs $6 for a dozen donuts how much does 1 donut cost
    12·2 answers
  • A cone with a volume of 640.23 has a radius of 7. What is the height of the cone?
    5·1 answer
  • What are the parallel lines and the perpendicular lines
    7·1 answer
  • Write the equation of the line that goes through points (2,-2) (4,-10)
    12·1 answer
  • Diagram 1 shows a composite solid consisting of a cuboid and a right pyramid.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!