1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
e-lub [12.9K]
2 years ago
8

8.3 = -0.6 x + 11.3 what is x

Mathematics
1 answer:
finlep [7]2 years ago
5 0

Answer:

x=5

:)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Free points have a good week!!! Stay safe.
jeka57 [31]

Answer:

you too

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If your scale factor is negative, the image will be rotated 180 degrees?
Tamiku [17]

Answer:

yes it's rotated 180 degree angle

5 0
2 years ago
The work of a student to solve a set of equations is shown below: Equation 1: x + 2y = 10 Equation 2: 2x + 5y = 15 Step 1: −2(x
DIA [1.3K]
 −2x − 4y = −10 2x + 5y = 15 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
You ask a neighbor to water a sickly plant while you are on vacation. without water the plant will die with probability 0.8. wit
atroni [7]
The correct answer should be 20% because u were 80% certain he would remember so that means ur 20% certain he would forget
4 0
2 years ago
Why is everyone ignoring the questions I ask?
Elena L [17]

Answer:

o-

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • For the function y=-3+4 cos(5pi/6(x+4)) what is the minimum value
    11·2 answers
  • Geometry B problem!!!
    6·1 answer
  • What is the closest circumference of a well
    6·1 answer
  • If the original rectangle has an area of 2 cm squared and the scaled copied has an area of 50 cm squared what is the scale facto
    5·1 answer
  • R^4/9 translated verbal expression
    11·1 answer
  • Find an equation for the following.<br><br>X: 0, 1, 2 <br>Y: 3, 5, 7
    5·2 answers
  • What is the median of this data set? 20, 34, 38, 100
    9·1 answer
  • Fine fare sells apple juice boxes in packages of 4 juice boxes for $2.00. What is the unit price of each juice box
    11·1 answer
  • Separate the number 24 into two parts so that one number is twice the other
    7·1 answer
  • Help me finish my delta maths
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!