1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stellarik [79]
3 years ago
8

Jdjdmkskskksskjdndjdndisndbjd

Mathematics
1 answer:
qwelly [4]3 years ago
5 0

Answer:

Uh what are you saying?

Step-by-step explanation:

Thanks for the points btw

You might be interested in
The heights of American men are normally distributed. If a random sample of American men is taken and the confidence interval is
solmaris [256]

Answer:

<h2>69.5</h2>

Step-by-step explanation:

Given the confidence interval of the heights of american heights given as (65.3,73.7);

Lower confidence interval L = 65.3 and Upper confidence interval U = 73.7

Sample mean will be the average of both confidence interval . This is expressed mathematically as \overline x = \frac{L+U}{2}

\overline x = \frac{65.3+73.7}{2}\\\overline x = \frac{139}{2}\\\overline x = 69.5

Hence, the sample mean is 69.5

7 0
3 years ago
Help please! This is due today and i totally forgot AHHHHH
Ghella [55]
Where’s the picture?
6 0
3 years ago
M ozp=4r+2,m pzq=5r-12, and m ozq=125. What are m ozp and m pzq
Gennadij [26K]

Answer:  ∠OZP = 62     ∠PZQ = 63

<u>Step-by-step explanation:</u>

Use the Angle Addition Postulate

∠OZP  +  ∠PZQ  =  ∠OZQ

(4r + 2) + (5r - 12) = 125

                9r - 10 = 125

                9r        = 135

                         r = 15

∠OZP = 4r + 2

          = 4(15) + 2

          =  60 + 2

          =   62

∠PZQ = 5r - 12

          = 5(15) - 12

          =  75 - 12

          =  63

8 0
3 years ago
M&lt;1=2x-y<br> m&lt;4=x-y<br> m&lt;8=118
Mrrafil [7]
The second one hoped i helped :D
6 0
3 years ago
Use the unit rate of $2.09 per pound to find the cost of 8.5 pounds of grapes. [Type your answer as a number and round to the ne
Marat540 [252]

multiply total weight by unit cost

8.8 x 2.09 = 17.765 = $17.77

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help with the ones that are not answered please :(
    8·1 answer
  • Solve 81^x = 27^x+2<br> X=1<br> X=2<br> X=5<br> X=6
    7·2 answers
  • 2p²q³×5pq÷10p³q⁴ PLEASE SOLVE THIS EQUATION WITH WORKING. THANK YOU!
    7·1 answer
  • What is the answer for 15b+13c-12b+10c+8=
    8·1 answer
  • One hour after a hiker left a camp, a cyclist set out to catch up. If the hiker traveled 3 miles per hour and the cyclist travel
    14·2 answers
  • The right triangle below has the same area as a square that mattress 6 cm on each side. Based on the dimensions in the diagram,
    9·1 answer
  • Can someone help me answer these questions
    12·1 answer
  • Como resolver logaritmos avanzados​
    14·1 answer
  • There are 24 students in Ms. Woodall's class. 1/2 of the students are boys. 1/3 of the boys have brown hair. what is the number
    15·2 answers
  • The formula for the volume of a cylinder is . What is the approximate volume of two refraction cups? Use 3.14 for pi.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!