Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:
256 cm squared
Step-by-step explanation:
Just did the Quiz, hope this helps!
I think the answer is .602050
Answer
48,000
Step-by-step explanation:
base(x)
1,200(40)
Your answers are a and d hope this helps