1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
guapka [62]
3 years ago
11

Pls help!!! Fastttttttttttttttt

Mathematics
2 answers:
Lesechka [4]3 years ago
7 0

Answer:

a

Step-by-step explanation:

that shows

0+4.5=4.5-2.5=2

faust18 [17]3 years ago
7 0
Its A. None of the other ones look like its from 4.5 - 2.5.
You might be interested in
Which is the better buy, 7 pounds for $8.47 or 9 pounds for $11.07?
wel
Let us take the case of 7 pounds for $8.47 first.
7 pounds of a product costs = 8.47 dollars
Then
1 pound of the same product will cost = (8.47/7) dollars
                                                             = 1.21 dollars
Now let us take the case of 9 pounds for $11.07
9 pounds of a product costs = 11.07 dollars
Then
1 pound of the same product will cost = (11.07/9) pounds
                                                             = 1.23 dollars
So from the above deductions we can see that 9 pounds for $11.07 is a better buy than 7 pounds for $8.47. I hope the procedure is clear enough for you to understand. In future you can use this method for solving similar problems.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Choose the product of –3y2(–4y3 + y – 9).
Nina [5.8K]

Answer:

D

-3 * (-4) matches, as well as the powers (I guess you wanted to communicate that these are powers, but it would also be correct if these where factors)

6 0
3 years ago
Expression in fractured form
pychu [463]

Answer:

Step-by-step explanation:

for the first one it's (x + 5) x (x - 7)

second one it's  (x + 5) x (x + 7)

third one is (x - 5) x ( x + 7)

fourth one is (x -5) x (x - 7)

thats the answer

8 0
3 years ago
Please Help I need help and fast
IrinaVladis [17]

Answer:

150 m/s

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
2/x2-9 - 3x/ x2-5x+6 please show work
Luda [366]

Answer: -3x^3 - 7x^2 - x + 39

Step-by-step explanation:

2/(x^2 -9) - 3x/(x^2-5x+6)

get those denominators factored out

2/(x-3)(x+3) - 3x/(x-3)(x-2)

Multiply both by both denominators

2(x-3)(x-2) - 3x(x-3)(x+3)

Multiply it out

(2x^2 - 10x + 12) - (3x^3 + 9x^2 -9x - 27)

Simplify and it becomes

-3x^3 -7x^2 -x + 39

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 1+1= <br> im so confuesed
    6·2 answers
  • What is the area of a circle whose radius is 6ft?
    7·1 answer
  • CAN SOME HELP ME PLEASE IT'S DUE IN 10 MINS​
    5·1 answer
  • Chile spent $22 more then Claudia at the mall. Ryan spent twice what Claudia spent at the mall. The total amount of money spent
    7·1 answer
  • Compared to jenny sally is 7/8 as tall and may is 6/7 as tall. how manny times taller is sally than may PLEASE HELPP! THIS IS A
    11·1 answer
  • Jack bought 4 bagels for 3.00. how many bagels can he buy for 4.50?
    5·2 answers
  • How far is a million inches in miles<br> (There are 5,280 feet in 1 mile)
    6·1 answer
  • An Eastbound train (E) traveling 95 mph and a Westbound train (W) traveling 110 mph leave the same train station at different ti
    10·1 answer
  • Anyone really good at math and can help with my test ?
    8·1 answer
  • You and your family are planning a vacation of a lifetime around the world that will cost $25,000. You borrowed this amount from
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!