Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
Q = The Ammount Of Cranberry Juice
(q+4)*4.50=q*6.30+4*3.60
4.5*q+18=6.30*q+14.4
6.30*q-4.5*q=18-14.4
1.8*q=3.6
q=3.6/1.8
It Would Be 2 Quarts Of Cranberry Juice
Answer:
No Solution
Step-by-step explanation:
| −2n | + 10 = −50
Subtract 10 on both sides
|-2n|+10-10=-50-10
Simplify
|-2n=|=-60
No Solution
Answer:
I have to say it's either D or A. I'm not really good with math though, good luck!