1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Debora [2.8K]
3 years ago
9

Identify the end behavior that goes with each function,

Mathematics
1 answer:
krek1111 [17]3 years ago
8 0

Answer:

down+down, up+down, down+up, up+up

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What’s 4+5+6+7+8. Plzzzzzzzz
irina1246 [14]

<em><u>It's 30</u></em>

<em>Hope that helped!</em>


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following equations represents a line with a negative slope and a negative y-intercept?
Luden [163]
The answer is A because u can subtract the 3x to get 2y by itself then divide by 2 to completely get y by itself and it would be y=-3/2x - 9/2
5 0
3 years ago
If two rays share an endpoint,then they are opposite rays
Readme [11.4K]
When their endpoint angle measure up to 180 then they can be called opposite rays
4 0
1 year ago
Help me again pls and who ever gets it correct gets 20 points plus brainliest ​
Ostrovityanka [42]

Answer:just drag across

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What two ratios are equivalent too 27/60
kati45 [8]

Answer:

54/120 or 108/240

Step-by-step explanation:


5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which linear function has the same y-intercept as the one that is represented by the graph?
    5·2 answers
  • Heather has divided ​$5400 between two​ investments, one paying 8​%, the other paying 5​%. if the return on her investment is ​$
    5·1 answer
  • Peter leaves Mitchell's house traveling 30 mph. Mitchell leaves 15 min later, trying to catch up to peter, going 40 mph. if they
    6·1 answer
  • Marcus bought r r movie posters for $5 each. Write an algebraic expression for total amount Marcus spent.
    7·2 answers
  • Help pls and ty ;-;..<br><br> btw brainly u should alow us to copy n paste questions.
    11·1 answer
  • Jane's Ice Cream Shoppe has 33 ice cream flavors, 5 syrups, and 11 toppings. How many different ways can you construct a sundae
    15·1 answer
  • A variable that can be discrete or continuous is​
    11·2 answers
  • What is the slope ?simplify your answer and write it as a proper fraction ,improper fraction or interfere.
    11·2 answers
  • What is the unit rate $1.99 for 30 oz to nearest tenth
    6·1 answer
  • Decrease $18 by 40%<br><br> help
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!