1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
koban [17]
3 years ago
11

7.

Mathematics
1 answer:
Anuta_ua [19.1K]3 years ago
4 0

Answer:

A. y ≥ 2x – 2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Write an algebraic expression for the word expression. the quotient of 10 times m and 7
Makovka662 [10]

Answer:

10m/7

Step-by-step explanation:

quotient means division so 10 times m is 10m

and then we will divide 10m and 7

10m/7

please mark as brainliest

8 0
3 years ago
Please help!! 30 points if you answer. Answer ASAP!!Which word phrases can be modeled by the expression? Choose exactly two answ
shutvik [7]
N=number A: n divided by 7 minus 10 B: n times 7 minus 10 C: 10 divided by 7 minus n D: n divided by 7 minus 10
8 0
3 years ago
Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs
Nadusha1986 [10]

Answer:

3.00$ is the answer

5 0
3 years ago
Find the dot product of u and v.<br> u=(7,15)<br> v = (-5,2)
nignag [31]

Answer:

A.... -5

Step-by-step explanation:

<u><em>-35 + 30 = -5</em></u>

5 0
3 years ago
What is the perimeter?
Ad libitum [116K]

Answer:

The perimeter is 92 ft

Step-by-step explanation:

Add all of the sides up

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How much does 1/2 cup of epsom salts weight?
    7·1 answer
  • 455 sofas in 48 hours graphed
    7·1 answer
  • 3. Which point lies inside the circle with equation (x - 2)2 + (y + 3)2 = 4?
    9·2 answers
  • Can someone help me with this geometry question?
    15·1 answer
  • Liam had $250. Then, he and his classmates bought a present for their teacher, evenly splitting the $120 among the e of them. Ho
    8·2 answers
  • Laura wants the average amount of money she spends each day on her for David Quetion to be no more than $64. On the first three
    14·1 answer
  • Please answer this correctly
    8·2 answers
  • Find the value of x and y.
    6·1 answer
  • X^2 - 8x = 3 by completing the square
    9·1 answer
  • QS∥PT. Complete the proof that m∠P+m∠T=m∠RQT without using the Triangle Angle Sum Theorem.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!