1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marrrta [24]
3 years ago
9

4.) Mrs. Jeeves' 4th grade class is collecting

Mathematics
1 answer:
Vesnalui [34]3 years ago
4 0

Answer:

Mrs. Jeeve's 4th grade class earned $52.5 per hour with their lemonade stand.

Step-by-step explanation:

$315/6= $52.5

<h2><em><u>xoxo, </u></em></h2><h2><em><u>your highness...</u></em></h2>
You might be interested in
28/210 in simplest form
Sever21 [200]
Find a common multiplier then divide ex. 21/27 = 7/9 
5 0
3 years ago
(40x + 25)^3 (64x^2 - 25)
salantis [7]

Answer:

(64,000x^3+15,625)(4,096x^2-25)

Step-by-step explanation:

(40x + 25)^3 (64x^2 - 25)

= (64,000x^3+15,625)(4,096x^2-25)

8 0
3 years ago
The table below shows the amount of time a light stays green, red, and yellow (for one cycle) during the day and during the nigh
Lady_Fox [76]

Answer:i am sorry bud i have nio ideavjkfdav

Step-by-step explanation:fdanmfva e.dn f,da/

6 0
3 years ago
If Layla gets paid $948 a slow week . The employees Marco gets paid $9 an hour ,Stephanie gets paid $10.50 an hour ,and Destiny
deff fn [24]

Answer:

they all got paid 474$ all together

Step-by-step explanation:

destiny worked 12 hours and made 240.17$

Stephanie worked 12 hours and made 126.17$

Marco worked 12 hours and made 108.17$

this all adds up to 474.50$ which is exactly half of 949$

5 0
3 years ago
a child who is 5 ft tall is standing 10 feet from the base of a tree. the child’s shadow has a length of 3 feet. how tall is the
Viktor [21]
24 ft tallll i think i didnt double check
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of x?
    15·2 answers
  • 91. jerry bought some pears at the store. he paid $4.59 for 5.4 pounds of pears. what is the unit price of the pears? homework h
    13·1 answer
  • Quadrilateral ABCD is a parallelogram. Determine the measure of Angle A
    11·1 answer
  • A guy wire makes a 67° angle with the ground. Walking out 32 feet further from the tower, the angle of elevation to the top of t
    5·1 answer
  • 9x+7 when x+3<br><br> and <br><br> x4 when x =3 <br> pls do step by step
    15·2 answers
  • 8x - 3(2x + 5) + x + 4
    14·2 answers
  • HELP ASAP PLEASEREEEEE
    10·1 answer
  • Asher is pet sitting for 1/5 dogs. He only has of a bag of dog food left for the day. If each dog gets the same amount, what fra
    7·1 answer
  • What’s the volume of the cake if the radius is 8 inches<br> and the height is 5 inches?
    9·1 answer
  • A train travels from Washington D.C. to New York (225 miles). The train departs at 4:55 PM and arrives in New York at 7:55 PM. W
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!