1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ddd [48]
2 years ago
8

Someone help me with this question please I don’t know

Mathematics
1 answer:
ra1l [238]2 years ago
6 0

The magic of the internet will help!

You might be interested in
I need help urgently with this question​
andrew-mc [135]

Answer: x> -1

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
the function g(t) = 2t represents the number of guitar lessons, g(t), you can complete in t months. how many guitar lessons can
Cloud [144]
T=months so if you have 7 months you would plug 7 in for (t)
making the equation g(7) = 2(7)
5 0
3 years ago
2 1/4 simplified with 1/4
kow [346]

2 1/4 +1/4

9/4+1/4=10/4=5/2=1 3/2

1 3/2


4 0
3 years ago
Which is the greatest of the common factors of two or more numbers?
Bond [772]
I think it’s gives u an answer if you type this into googlé
3 0
2 years ago
Any suggestions or answers
ArbitrLikvidat [17]

This is a way to work it out

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Given the number x=78 and y=-13 which statement is true
    14·2 answers
  • if you double the input of a function and it results in twice the output and if you triple the input and it result in three time
    14·2 answers
  • Three students scheduled interviews for summer employment at the Brookwood Institute. In each case the interview results in eith
    14·1 answer
  • Four friends went on a trip and spent $51.20 on gas. Jackie brought $12.25. Will she be able to pay her share of gas if they spl
    11·2 answers
  • The function with a rate of change of 3/2 whose graph passes through the point (4,10.5)
    9·1 answer
  • An adult ticket at an amusement park costs $29.95 and a child’s ticket costs $21.95. A group of 15 people paid $353.25 to enter
    13·2 answers
  • What is the slope of the line?
    8·1 answer
  • Find the unit rate. 5/8 mile in 1/4 hour
    8·1 answer
  • Solve for x in kite ​
    9·1 answer
  • HELP HELP HELP HELP IM BEGGING YOU PLEASE PLEASE!!!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!