33/12 = 2.75 per can
2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
1 mile= 5280 feet
1/5280= 4.25/x This is a proportion.
5280 * 4.25= 22440
22440/1= 22440
4 1/4 miles= 22440 feet
Hope this helps! :D
Answer:
Step-by-step explanation:
Only interest and car payments are expenses.
Student loans are a form of income which must be paid back with interest.
Paychecks are income.
Cash is a subset of Paychecks.
Answer:
I guess the sister picked 20 apples
Step-by-step explanation:
I have no explaination
Left 7 units and up 3 units